Yükleniyor...
English русский العربية فارسی
info@sonmezlermetal.com.tr +90 262 644 00 20 (Pbx)

Yüksek Krom Alaşımlı Merdaneler ve Boru Makaraları

Yüksek Krom Alaşımlı Merdaneler ve Boru Makaraları

Yüksek Krom Alaşımlı (Hi-Cr) merdaneler bünyesinde %12-20 krom içeren, mikro yapısında grafit bulunmayan bir tür beyaz dökme demirdir. Bu krom ve kontrollü miktarda nikel ve molibden gibi alaşım elementleri ilavesi ile malzemeye yüksek sertleşebilme özelliği kazandırılmış olur.

Yüksek Krom Alaşımlı merdaneler uygulama yerinin ihtiyaçlarına göre; istenilen yapıyı elde edebilmek için ısıl işleme tabi tutulurlar.

Yüksek Krom Alaşımlı malzemelerin mükemmel sertleşebilme kabiliyeti sayesinde üretilen merdane ve makara kesitlerinde önemli bir sertlik düşüşü oluşmamaktadır. Dolayısıyla bu tür merdaneler derin pasolarda kullanılmaya uygun olduğu gibi yassı mamullerin sıcak veya soğuk, yuvarlak ve hafif profillerin sıcak haddeleme işleminde muhtelif tezgahlarda çok iyi performanslarla kullanılırlar.

Yüksek Krom Alaşımlı malzeme konvansiyonel mono-blok merdanelerde kullanılabildiği gibi mil üzerine monte edilen doğrultma makaraları veya boru merdanelerinde de mükemmel neticelerle hizmet vermektedir.

Sayfa Başı