Yükleniyor...
English русский العربية فارسی
info@sonmezlermetal.com.tr +90 262 644 00 20 (Pbx)

Greyn Sfero Merdaneler

Greyn Sfero Merdaneler

Greyn Sfero merdaneler de bir tür alaşımlı dökme demir olup ergitilmiş madenin dökümden evvel islah edilmesi ve aşılanması sonucu yaprakçık şeklindeki grafitin bütün bünyede küresel (Spheroidal) şekle dönüştürülmesi ile elde edilir.

Mikro yapılarında nispeten az karbür fakat önemli miktarda ve küresel grafit oluşumu ile dikkati çekerler. Küresel grafitin iç çentik dayanımının çok üstün olması nedeniyle Greyn Sfero merdaneler haddehanelerde merdane kırılması olayını asgariye indirmiştir.

Ayrıca  gövde yüzeyinden merkeze doğru oluşan mükemmel sertlik profili, bu merdanelerin her çeşit profilin başarıyla haddelenmesini sağlamaktadır.
Greyn Sfero malzemede Cr-Ni-Mo alaşımlar, merdanelerin çalışacakları ağır koşullara göre mekanik dayancı yüksek ve değişik mikro yapılarda, ihtiyaca en uygun merdaneler üretilmesini sağlarlar.

Dökümden sonra ve gereksinimine göre bu tip merdanelere, katılaşma esnasında oluşan iç gerilimlerin giderilmesi ve dönüşmemiş östenit fazının dönüştürülmesi amacıyla gerekli gerilim giderme ve temper ısıl işlemleri uygulanmaktadır.

Sayfa Başı