Yükleniyor...
English русский العربية فارسی
info@sonmezlermetal.com.tr +90 262 644 00 20 (Pbx)

Kalite Yönetimi

KALİTE

Sönmezler Metal olarak boru profil sektöründe kalite anlayışı birinci derece önem verdiğimiz bir konudur. Kaliteli bir ürünün tüketici cephesinde karşılık bulduğu değer sadece ürünle sınırlı kalmamalıdır. Her aşamasında insan faktörünün var olduğu bu sistem öncelikli olarak HİZMET KALİTESİNİN yüksekliği ile doğru orantılıdır. Hizmet kalitesi planlama, sipariş, üretim, satış ve satış sonrası olarak sınıflandırılmıştır.
 

Hizmet Kalitesi Sınıfları.

Planlama : Hammadde tedariki mevcut pazarın talep ettiği ürün kalitesi sınırları içinde olmalıdır. Satışa sunulan ürün üzerinde sorumluluk seçici bir tedarik noktasından başlamaktadır. Boru Profil üretimi tüm üretim sürecinde mevzuat kapsamında gerekli testleri kalite politikası gereği yapılmaktadır. Ana hammadde sac malzeme her 50 tonluk satınalma parti miktarlarda giriş kalite kontrol tarafından belirtilen testlere tabi tutulmaktadır. Bu şekilde sac malzeme ŞARJ üretimleri izlenebilmektedir.

Sipariş : Hizmet kalitesinin en önemli ayağı sipariş olarak görülebilir. Sipariş müşteri taleplerini malzemenin ihtiyaç duyulduğu anı kontrol altına almak için düşünülmüştür. Değişken tüketici taleplerinde stok devir hızına sadık kalmak, müşteri memnuniyetini maksimum seviyede tutmak alınan siparişin zamanında teslim edilmesi ile mümkün olacağı anlayışı hakimdir.

Üretim : Sac malzemeye şekil vermek, boru profil üretmek ve ürünlerinizin iç ve dış piyasada milyonlarca değişik iş konularında kullanılıyor olmasını bilmek üretim prosesinin ne derece önemli olduğunu göstermektedir. İşletmemizde bu alanda sıfır hata ilkesi üretimin her alanında uygulanmaktadır. Üretim öncesi kalite kontrol, üretim anı kalite kontrol ve üretim sonrası kalite kontrol prensibi uygulanmaktadır. Tüm kalite kontrol ekibi, kalite güvence ekibi denetimde mevcut çalışanlar üzerinde yapılmaktadır. Kontrol mekanizması, kontrollü üretim mekanizması şekline dönüştürülmüştür.

Satış : Talebe göre üretim, talebin gerçekleştiği satış anı ile hizmet kalitesini tamamlayan bir unsurdur. Hizmet kalitesi doğru ürünün fabrika çıkışı taçlandığı andır. Her bir ürün yer yüzünde kullanıldığı sürece önce çevreye, sonra kullanım amacına ön görülen sınırlar ve süreler içinde hizmet edeceği şekilde üretilmiş ve sevk edilmiştir. Müşterilerimiz için satış bize göre bir emanet verme olayıdır. Üretilen ürünler son tüketiciye ulaştığı ana kadar bize göre satış süreci devam etmektedir. Her bir tedarikçimizi bu alanda kendi ortağımız gibi görerek hareket etmekteyiz.

Satış sonrası : Hizmet ve ürün kalitesi satış sonrası desteği de içinde barındırmaktadır. Bu alanın daha sağlıklı kontrol edilebilmesi için, değişen üretim metotları sürekli yayınlamaktadır. Her ay yapılan müşteri memnuniyeti anketi, satış sonrasını izlemek ve önerileri dikkate alarak uygulamak için bir kuraldır.

Sönmezler Metal çevre faktörlerini tüketici ve devlet nezdinde dikkate aldığı için öncelikli olarak kalite belgesinde CE belgelendirmeye gidilmiştir. Bu kalite belgesi üretim şekli ve ürünler içindir. CE yanında TSE 10219-1 kalite belgesi ürünlerimizin tamamı için tescil edilmiştir.
Kalite anlayışı üründen önce hizmete yönelik, hizmeti sunan faktör insana yönelik olmak zorundadır.

Hizmet kalitesi > Ürün kalitesi

Saygılarımızla.
 
Sayfa Başı